Jesteś tu? Polub nas!

Dołącz do nas i zgarnij więcej - z okazji 20-lecia Magazynu Bieganie czekają na Ciebie konkursy z nagrodami: pakiety startowe, sprzęt i nie tylko.

Akcja Zdrowie Dieta Polecane Slider

#ZdrowieNaTalerzu: Szpinakowe pesto z olejem rzepakowym [PRZEPIS]

Makaron z pesto z zielonych liści to danie prawie idealne. Jest lekkie i pożywne, a dodatkowo na jego przygotowanie poświęcisz nie więcej, niż 15-20 minut. Doskonałe po długim wybieganiu, jak i dzień przed w ramach węglowodanowego doładowania.

Oczekując na rozkwit sezonowych warzyw, wciąż możemy jeść zdrowo. Przykładem wartościowego posiłku będzie pesto przyrządzone na bazie szpinaku. Zielone liście zawierają żelazo i wapń. Migdały dostarczą białka. Olej rzepakowy to doskonałe źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz witamin E (zwiększającej naszą wydolność) i K (pomocna w utrzymaniu zdrowych kości). Żeby potrawę jeszcze bardziej wzbogacić, możesz użyć razowego makaronu.

Składniki:

  • 300 g świeżego szpinaku
  • 50 g rukoli
  • 100 g płatków migdałów
  • 100 g sera z niebieską pleśnią
  • 1/3 szklanki oleju rzepakowego
  • 2-3 ząbki czosnku
  • sól, pieprz do smaku

Przygotowanie:

Na suchej patelni uprażyć płatki migdałów. Pozostawić chwilę do przestudzenia.

Wszystkie składniki umieścić w pojemniku blendera i zmiksować. Jeśli potrzeba – dodać pieprzu i soli do smaku. Przełożyć do słoików. Przechowywać w lodówce. Jeśli chcemy, by pesto dłużej postało, na powierzchni pesto należy wylać odrobinę oleju.

Z podanych proporcji wychodzą dwa średniej wielkości słoiczki.

Podobają Ci się nasze przepisy? To zobacz także:

Szybka sałatka z indykiem i jajkiem

Stir-fry z kurczakiem i makaronem ryżowym

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie! Psst... Ocenisz nasz artykuł? 😉

0 / 5. 0

guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Uwagi
Zobacz komentarze
0
Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Zostawisz komentarz?x