Jesteś tu? Polub nas!

Dołącz do nas i zgarnij więcej - z okazji 20-lecia Magazynu Bieganie czekają na Ciebie konkursy z nagrodami: pakiety startowe, sprzęt i nie tylko.

Archiwum Magazynu Bieganie Joomla Import

Bieganie styczeń-luty 2012

Kim jest prywatnie Irena Szewińska? O swojej karierze i życiu po jej zakończeniu opowiada jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek. Czy jesteśmy świadkami biegowej rewolucji i jak się biega na biegunie północnym? Te i inne tematy znajdziecie w Bieganiu styczeń-luty 2012.

Wywiad: Irena Szewińska

Siedem razy sięgała po medal olimpijski. Była wysoką, bardzo szczupłą dziewczyną, której talent przejawiał się w wielu dyscyplinach lekkiej atletyki. Potrafiła świetnie skakać w dal, przyczyniła się do zwycięstwa sztafety 4×100 m i wywalczyła złoto w biegach na 200 i 400 m. Irena Szewińska, z domu Kirszenstein, opowiada o swoim dzieciństwie, młodości, wspaniałej karierze, mężu Januszku, synach i o tym, co dziś sprawia jej najwięcej satysfakcji.

Wyprawa: Lycian Challenge – rajd po turecku

Czterysta kilometrów – biegiem, na rowerze, kajakiem, wśród kolczastych, suchych zarośli, nad turkusowym morzem, pod błękitnym, śródziemnomorskim niebem. Polski Team 360° zmierzył się z tureckimi mapami, oryginalnym podejściem do bezpieczeństwa, upałem, zimnem i 78 godzinami bez snu.

Czy jesteśmy świadkami rewolucji?

– Nie wyrzucało się! Jak ktoś miał już jakieś buty lepsze niż pepegi, to je cerował, doszywał łatki, skórki, koledze oddawał, gdy zdobył nowe – mówi Darek Kaczmarski. Czy wiecie, jak wiele zmieniło się w biegowym świecie od lat osiemdziesiątych? Obserwowaliśmy narodziny profesjonalnego sprzętu, biegów masowych, wreszcie aplikacji na telefon i serwisów społecznościowych, opartych na bieganiu. Zapraszamy was w podróż do przeszłości.

Obieżyświat: Bieganie na biegunie

Dalej na północ pobiec się nie da. Krzysztof Szachna opowiada o swoim maratonie w krainie wiecznego lodu, gdzie temperatura sięga kilkudziesięciu stopni poniżej zera, nie obowiązuje zasada czterech stron świata, a czas płynie według sobie tylko znanych reguł.

Trening umysłu: Biegacz idealny

Co sprawia, że jesteśmy biegaczami? Dzięki jakim cechom pozostajemy wierni swojej pasji, a jakich nam brakuje, by być jeszcze lepszymi sportowcami? Gdyby spróbować scharakteryzowaćidealnego biegacza – jakie cechy byłyby najistotniejsze?

Ciało i umysł: Jak działają mięśnie?

Jak to się dzieje, że wprowadzamy swoje ciało w ruch, że mięśnie kurczą się i rozkurczają?I dlaczego jedni z nas robią to sprawniej od innych?

Triathlon

Bieganie pięknie komponuje się z jazdą na rowerze i pływaniem. Coraz więcej biegaczy myślio spróbowaniu swoich sił w triathlonie, szukając nowych wyzwań. Wychodzimy imnaprzeciw. I chcemy dać solidną porcję wiedzy zapalonym triathlonistom.

Przeczytaj artykuły z Biegania styczeń-luty 2012 on-line.

Ponadto:

Elita opowiada
Tu i teraz
Kalendarium
Deus ex machina
Młodzi mają głos: Kowalczyk
Gadżety
Ojcowie treningu: Horwill
Dieta: owsianka
Sprzęt: egzotyka
Zapomniani bohaterowie: Dave Wottle
Raport koronera
Trening: biegówki
Felieton: Nie bronię Orła
Trening: półmaraton
Zbliżenie: Niezłomny
Obieżyświat: Wyspy Alandzkie
Test butów: New Balance 1080
Akademia biegania: startowe
Dieta wegetariańska
Felieton: Wody!
Zdrowie: staw skokowy
Polska w biegu
Triathlon: Marcin Konieczny
Triathlon: gadżety
Triathlon: pływanie
Triathlon: szosa czy czasówka?
Felieton: Przesłanie z bowlingowych torów
Skrzynia biegów
Życiówka: Przemek Kupidura

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie! Psst... Ocenisz nasz artykuł? 😉

0 / 5. 0

guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Uwagi
Zobacz komentarze
0
Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Zostawisz komentarz?x