Jesteś tu? Polub nas!

Dołącz do nas i zgarnij więcej - z okazji 20-lecia Magazynu Bieganie czekają na Ciebie konkursy z nagrodami: pakiety startowe, sprzęt i nie tylko.

Wydarzenia Zapowiedzi imprez

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym – 19-20 października

BIEG 24H 1

Kto biega ten wie, że godzina aktywności ruchowej to wcale nie mało. Co wy na to, żeby tę przyjemność wydłużyć i to 24-krotnie? Okazją do tego będą VI Mistrzostw Polski w Biegu 24-godzinnym, które odbędą się 19-20 października w Katowicach. Będziecie?               

Kto może pobiec?

W biegu 24-godzinnym, organizowanym przez AWF w Katowicach, może wystartować każdy, kto w dniu biegu będzie miał ukończone 21 lat. Z kolei żeby zawalczyć o tytuł Mistrza Polski, trzeba być zawodnikiem zrzeszonym w klubie, spełniającym wymogi PZLA i posiadającym ważne badania lekarskie. Klasyfikacja Mistrzostw zostanie uznana za ważną, jeżeli Mistrz Polski w ciągu 24 godzin przebiegnie dystans co najmniej 140 kilometrów, natomiast Mistrzyni – 20 kilometrów mniej. Patrząc na wyniki, jakie osiągają zawodnicy i zawodniczki na zawodach tej rangi, spełnienie tego wymogu regulaminowego będzie czystą formalnością.

Im starszy, tym lepszy

Zapoznając się z komunikatem końcowym ubiegłorocznych Mistrzostw odnosi się wrażenie, że do biegu trwającego równo dobę najbardziej garną się biegacze starszego pokolenia. Zawodników w najniższej kategorii wiekowej, czyli do lat 29, było zaledwie czterech. Za to w kategorii, w której został sklasyfikowany zwycięzca V Mistrzostw Polski w Biegu 24-godzinnym, (do lat 59), było ich aż czternastu. Na udział w tego typu imprezach zwykle decydują się doświadczeni biegacze i biegaczki, mający w swoim dorobku ukończony niejeden maraton czy bieg ultramaratoński. Tę prawidłowość potwierdza wiek aktualnego Mistrza Polski w biegu na jedną dobę, Marcina Sieji, który w tym roku skończy 51 lat.

Trasa i bieg

Wygrywa ten, komu w ciągu regulaminowego czasu uda się pokonać jak największy dystans, liczony jako iloczyn ilości zaliczonych okrążeń do długości jednej pętli. Ta mierzy dokładnie2448 metrów i posiada atest PZLA. W ubiegłym roku zwycięzcy udało się ich pokonać równo 100, co dało mu wynik 245 800 metrów. Bieg zaczyna się z rana, równo o godzinie 10:00 i kończy następnego dnia. Najtrudniej biegnie się w nocy, kiedy to zawodników dopadają największe kryzysy. Wtedy zaczyna się prawdziwa walka z samym sobą i dystansem. Niektórzy przerywają bieg, żeby złapać kilka godzin snu, inni – biegną dalej. Każdy ma swój indywidualny plan na te 24 godziny.

Przydatne informacje:

Kiedy?

19-20 października 2013

Gdzie?

Katowice, Dolina Trzech Stawów

Trasa

bieg odbędzie się na pętli o długości 2448 m (atest PZLA);

nawierzchnia – asfalt;

pomiar okrążeń za pomocą chipów.

Tak będzie wyglądać trasa biegu 24-godzinnego w Katowicach

Gdzie się zapisać?

ZAPISAĆ MOŻESZ SIĘ TUTAJ [KLIKNIJ]

Ile to kosztuje?

opłata startowa dla amatorów – 150 ZŁOTYCH;

opłata startowa dla Zawodników biorący udział w MP –  posiadający aktualną licencje zawodniczą  i klubową – 50

Program zawodów:

Piątek, 18 października

biuro AZS AWF (nowa hala II piętro) przy ul. Mikołowskiej 72C

w godz. 9:00 – 16:30 rejestracja zawodników i wydawanie numerów.

Sobota, 19 października

Dolina Trzech Stawów

8:009:00 – Rejestracja zawodników i wydawanie numerów.

9:30 – Odprawa techniczna zawodników “Biegu 24h”

10:00 – Start “Biegu 24h”

Niedziela, 20 października

10:00 – Zakończenie “Biegu 24h”

11:15 – Wspólny posiłek

12:00 – Wręczenie medali i nagród “Bieg 24h”

Więcej informacji na:

VI MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU 24-GODZINNYM [KLIKNIJ]

Zobacz, jak było w ubiegłym roku:

 

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie! Psst... Ocenisz nasz artykuł? 😉

0 / 5. 0

Paweł Kowalik (Wszystkie wpisy)

Maratończyk, pasjonat biegania. Swoje zainteresowania sportowe dzieli ze studiami na dwóch kierunkach oraz pracą sprzedawcy/doradcy działu „Bieganie” w jednym z piaseczyńskich sklepów sportowych. Na swoim koncie ma ponad 70 ukończonych biegów na różnych dystansach. Interesuje się proporcjonalnym i sukcesywnym rozwijaniem sylwetki, sprowadzającym się do łączenia ćwiczeń siłowych i biegania.

guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Uwagi
Zobacz komentarze
0
Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Zostawisz komentarz?x