Jesteś tu? Polub nas!

Dołącz do nas i zgarnij więcej - z okazji 20-lecia Magazynu Bieganie czekają na Ciebie konkursy z nagrodami: pakiety startowe, sprzęt i nie tylko.

Wydarzenia Zapowiedzi imprez

Ultra Łabowa – 16-godzinny ultramaraton górski – 18 października

Ultra Łabowa fot. archiwum organizatora 01

[h6]W pobliżu trasy. Fot. archiwum organizatora[/h6] [h2]Masz 24 kilometry i 16 godzin. Kaszka z mleczkiem? To może 48 kilometrów i wciąż 16 godzin? Mało? 72 kilometry i dalej 16 godzin? 96 kilometrów? 120 kilometrów? 148 kilometrów? Ile da się przebiec w to niezmienne 16 godzin? Pojedź w Beskid Sądecki i sprawdź![/h2]

Podstawowe informacje:

Termin: 18 października 2014 r. (sobota)
Miejsce: Hala Łabowska (Pasmo Jaworzyny Krynickiej, Beskid Sądecki)
Formuła: bieg na czas (wygrywa ten, kto w limicie czasu pokona najdłuższy dystans)
Limit czasu: 16 godzin
Trasa: pętla (składająca się z dwóch odrębnych okrążeń) o całkowitej długości ok. 24 km i łącznym przewyższeniu ok. 1300 m
Zapisy: do 30 września przez formularz on-line lub do wyczerpania limitu miejsc (100 osób + 20 do dyspozycji organizatora)
Wpisowe: 250 zł
Więcej informacji: www.ultralabowa.pl

Ultra Łabowa fot. archiwum organizatora 02

[h6]Schronisko PTTK na Łabowskiej Hali – baza zawodów. Fot. archiwum organizatora[/h6]

Jak długi będzie ten ultramaraton – tego nie wie nikt. Dla każdego będzie miał on inna długość, za to – zupełnie wyjątkowo – każdy na mecie będzie miał taki sam czas! Taka specyfika tego rodzaju biegów. Dla zawodników zostanie wytyczona 24-kilometrowa pętla wokół schroniska PTTK na Łabowskiej Hali. Składać się ona będzie z dwóch okrążeń – każde będzie się zaczynać i kończyć przy schronisku. Ile należy przebiec? Ile się da. Czasu jest dużo – aż 16 godzin. Ile górskich kilometrów można pokonać w takim czasie? Na pewno da się zaliczyć Bieg Rzeźnika (78 km) czy dłuższą wersję Chudego Wawrzyńca (80 km), choć na Hali Łabowskiej nastuka się więcej metrów przewyższenia.

Zawody można potraktować też jako niespieszną górską wycieczkę – już pokonanie jednej pętli zapewnia klasyfikację w biegu. Dodatkowym udogodnieniem jest dostęp do schroniska po pokonaniu każdego z dwóch okrążeń – można wtedy odpocząć, zjeść coś, napić się czy skorzystać z zostawionych tam przez siebie rzeczy.

Ultra Łabowa - mapa

[h6]Mapa trasy[/h6]

Organizator w ramach opłaty startowej zapewnia: numer startowy, ubezpieczenie NWW, zakwaterowanie na dwie noce (dla pierwszych 60 uczestników zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych, pozostałe osoby – warunki turystyczne – własna karimata + śpiwór), zabezpieczenie medyczne, pamiątkową bluzę, ręczny pomiar czasu, oznakowanie trasy, ciepłe napoje i wyżywienie, pamiątkowy medal, depozyt i miejsce odpoczynku w bazie zawodów, obsługę techniczną oraz nagrody i puchary dla zwycięzców.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z jednego punktu żywieniowego, który będzie działał od godz. 12:00 (start biegu o godz. 8:00) przy schronisku PTTK na Łabowskiej Hali. Dostęp do niego będzie więc możliwy po pokonaniu każdego z dwóch okrążeń trasy. Będą tam dostępne ciepłe napoje, owoce, ciastka i przekąski.

Każdy uczestnik musi mieć ze sobą wyposażenie obowiązkowe, na które składają się: widoczny numer startowy, sprawny telefon komórkowy z naładowaną baterią, sprawna czołówka (wyposażenie obowiązkowe dla każdego uczestnika opuszczającego schronisko po godz. 16:00), odzież adekwatna do panujących warunków atmosferycznych oraz folia NRC. Jako wyposażenie zalecane organizator wymienia: odzież wodo- i wiatroszczelną, rękawiczki, czapkę lub chustę typu buff, pas biodrowy lub plecak biegowy z zapasem płynu ok. 1 litr.

Ultra Łabowa fot. archiwum organizatora

[h6]Gdzieś na trasie… Fot. archiwum organizatora[/h6]
Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie! Psst... Ocenisz nasz artykuł? 😉

0 / 5. 0

Marta Tittenbrun (Wszystkie wpisy)

Miłośniczka biegania i języka, dlatego zawodowo zajęła się pisaniem o bieganiu. Magister filologii polskiej, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, redaktor naczelna internetowego magazynu „Na Tropie”, prowadzi też stronę PrzepisyBezglutenowe.pl. W bieganiu zdecydowanie preferuje góry.

guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Uwagi
Zobacz komentarze
0
Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Zostawisz komentarz?x