Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez
Wyjątkowe medale 32. Biegu Powstania Warszawskiego. Na liście startowej już 6500 nazwisk
Już 29 lipca w godzinach wieczornych wystartuje w Warszawie 32. Bieg Powstania Warszawskiego. Na uczestników na mecie biegu na 5, a także 10 kilometrów czekać będzie wyjątkowa pamiątka. Organizatorzy, Fundacja „Maraton Warszawski” i Aktywna Warszawa, zaprezentowali wzór medalu, który mogą otrzymać także biegacze edycji wirtualnej.
Tegoroczny motyw oficjalnego medalu 32. Biegu Powstania Warszawskiego jest niezwykle symboliczny. Medal inspirowany jest eksponatem z Muzeum Powstania Warszawskiego – puszką po konserwie, w której Powstaniec trzymał nieśmiertelnik i flagę Polski. Wygląd, forma i symbolika, a także nietuzinkowość medali to znaki rozpoznawcze wydarzeń Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.

– Medale to dla nas wyzwanie – zawsze staramy się, aby były wyjątkowe i unikatowe, ale także aby niosły ze sobą dodatkową wartość, były symbolem. Wiemy, że półki biegaczy aż uginają się od pamiątkowych “krążków” – za każdym razem dążymy do tego, by nasz medal wyróżniał się. Zależy nam, by medale Warszawskiej Triady Biegowej przyciągały uwagę, były prawdziwym symbolem. Krzysztof Pabiańczyk, rzeźbiarz, starannie projektuje i wykonuje finalną formę medalu, która w efekcie może cieszyć oczy uczestników biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 32. Biegu Powstania Warszawskiego.
Zobacz oficjalną koszulkę 32. Biegu Powstania Warszawskiego >>>
Zapisy trwają
Bieg Powstania Warszawskiego to impreza, która zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach wielu pasjonatów biegania. Chętnych do udziału w nim rok w rok nie brakuje. Na listach startowych jest już blisko 6 500 biegaczy. Zapisy wciąż trwają. Więcej informacji oraz zapisy znajdziecie na stronie wydarzenia.
Trasy z historią w tle
Biegacze, którzy mieli już okazję uczestniczyć w Biegu Powstania Warszawskiego, wiedzą, że jest to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Od startu do mety biegaczom towarzyszy podniosła atmosfera i poczucie oddawania honoru bohaterom wydarzeń z 1944 r. Oczywiście trasy biegów są powiązane z symbolicznymi dla Powstania miejscami. Linia startu, wspólna dla obu dystansów będzie usytuowana w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta, również wspólna dla biegu na 5 i 10 km, zostanie zlokalizowana na ulicy Konwiktorskiej. To wzdłuż tej ulicy w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu.


Biegacze, którzy zdecydują się na udział w rywalizacji na 5 km pobiegną ulicami Miodową, Senatorską, Moliera, przez Plac Piłsudskiego, Królewską, następnie Krakowskim Przedmieściem, z którego zbiegną ulicą Karową i Wiaduktem Markiewicza do ulicy Browarnej. Mniej więcej do tego momentu trasy obu biegów będą do siebie zbliżone. Jednak startujący na krótszym dystansie w tym momencie skręcą w ulicę Gęstą, później w Dobrą, by wrócić na Karową i z niej skręcić w Wybrzeże Kościuszkowskie, płynnie przechodzące w Wybrzeże Gdańskie. Po jego pokonaniu zostanie jeszcze podbieg ulicą Sanguszki w kierunku mety na Konwiktorskiej.