Klub biegowy: Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin
Fot. Archiwum Ruchowa Akademia Zdrowia
Stowarzyszenie powstało 7 listopada 2011 roku z inicjatywy Kasi i Roberta Szych, na bazie wieloletnich działań w zakresie upowszechniania aktywnego spędzania wolnego czasu. Od 6 lat na wyznaczonych trasach Lasu Arkońskiego, a teraz także na Stadionie Lekkoatletycznym, organizowane są regularne zajęcia biegowe.
Treningi prowadzone przez wykwalifikowanych i zarazem doświadczonych trenerów, którzy wiedzą jak systematycznie podnosić sprawność i wytrzymałość nawet najmniej „rozbieganych” uczestników treningów. Kasia i Robert Szych- pasjonaci biegania, których połączyła ich miłość i sport, którym zarazili trójkę swoich dzieci, a oraz rzesze innych osób.
Nasze stowarzyszenie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nauka dowiodła, iż najlepszym lekarstwem na codzienne problemy jest aktywny wypoczynek. Styl wypoczywania rodziców może stać się stylem wypoczywania dzieci. Ruchowa Akademia Zdrowia skierowana jest głównie do amatorów, ale pomaga też przygotować się bardziej ambitnym do pokonania dłuższych dystansów – nawet maratonu! Dlatego wspólne
spotkania wzbogacane są o porady na temat prawidłowego żywienia i planów treningowych.
Apetyt na biegnie rośnie, więc systematycznie zwiększamy liczbę treningów, organizujemy obozy sportowe, wyjazdy na biegi, pomagamy realizować cele naszych klubowiczów: Ada przestała palić , Wanda przebiegła swój pierwszy półmaraton, Wojtek przebiegł swój pierwszy maraton, Rysiu wymyślił wspólny okrzyk – obowiązkowy po każdym treningu i przed każdymi zawodami, Ania i Krzysztof na różne okazje związane z bieganiem piszą wiersze. Tworzymy rodzinę biegaczy a pozytywna energia naszych uczestników sprawia, iż trening jest przyjemnością.
Aktywność sportowa członków Ruchowej Akademii Zdrowia nie ogranicza się do samego biegania. Duża grupa biegaczy regularnie uczestniczy w marszu nornic walking organizowanym cyklicznie przez „Galerię Doti” w Policach pod hasłem ” Z kijkami na kawę” . Ponadto jesienią 2012 Eliza, Kasia oraz Waldek zaszczepili w grupie bakcyla do „morsowania”. Pod koniec zimy było już około piętnastu osób regularnie kąpiących się w przeręblu.
Trzeba pamiętać, iż o zdrowie trzeba dbać zgodzi się z tym każdy. Jak mawia dr Kowalska: „ Żadna tabletka nie zastąpi ruchu, ale ruch może zastąpić wiele lekarstw.”
Tekst: Ania i Krzysztof Młynarczyk