Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez
Anatomia Biegania – biegowe warsztaty dla amatorów (Warszawa)
Fot. anatomiabiegania.pl
10 listopada w Warszawie odbędą się pierwsze warsztaty z cyklu prowadzone w ramach projektu Anatomia Biegania. Biegowi eksperci pokażą, jak poprawnie biegać, opowiedzą, jak odpowiednio dobierać ćwiczenia, jak konstruować własny plan treningowy, jak leczyć kontuzje. Wszystkie zajęcia odbywać się będą na Stadionie Narodowym.
Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia czterech specjalistów. Oto oni:
Mariusz Giżyński
Z wykształcenia trener lekkiej atletyki, z zawodu biegacz – czołowy polski maratończyk z życiówką 2:11:10. Właściciel firmy Running Consulting, współorganizator ulicznych imprez biegowych, na stałe współpracuje z firmą Nike.
Jakub Wiśniewski
Wyczynowy długodystansowiec i trener biegania, organizator obozów biegowych dla amatorów. Zawodowo również ekspert Nike i redaktor polskiej edycji miesięcznika Runner’s World. Przez lata uprawiał biegi średnie i długie, teraz przygotowuje się do kolejnego maratonu. Na koncie ma także zwycięstwo w Biegu Rzeźnika (2014).
Szczepan Figat
Masażysta i były fizjoterapeuta Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce. Na co dzień specjalista od fizjoterapii – z jego pomocy korzystają zawodowcy i amatorzy.
Dr Jan Sokal
Lekarz radiolog w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej ICZMP. Od 2009 roku lekarz Kadry Narodowej Piłki Siatkowej oraz od 2004 roku lekarz Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki. Autor wielu publikacji medycznych w Polsce i zagranicą w dziedzinie radiologii.
Co czeka uczestników?
Podczas warsztatów ich uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami mechaniki ludzkiego ciała. Jakub Wiśniewski opowie o tym, jak ważna jest poprawna technika biegania i jakie są rodzaje techniki biegania. Omówi też sposób dobierania ćwiczeń do wyglądu sylwetki.
Mariusz Giżyński podzieli się z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą na temat teorii treningu. Podpowie, w jaki sposób należy dobierać środki treningowe, do czego służą poszczególne jednostki i jak wyglądają. Podczas tej części warsztatów uczestnicy dostaną odpowiedź na pytanie: „Jak trenować?”.
Dr Jan Sokal zapozna biegaczy z zagadnieniem kontuzji. Dzięki przenośnemu sprzętowi USG uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda mięsień zdrowy, a jak kontuzjowany. O błędach treningowych i jeszcze więcej o kontuzjach – ich zapobieganiu i leczeniu – opowie Szczepan Figat.
Nie zabraknie też części praktycznej – na Stadionie Narodowym odbędą się zajęcia biegowe, w tym praca nad techniką biegania.
Po prysznicu będzie czas na podsumowanie – uczestnicy będą mogli zadawać ekspertom pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości dotyczące biegania.
Co, gdzie, kiedy?
Termin: 10 listopada (poniedziałek), godz. 9:00 – 15:00
Miejsce: Warszawa, Stadion Narodowy
Koszt: 350 zł netto / 650 zł netto z gadżetem w postaci Pulsometra Polar RS300X
Co trzeba mieć ze sobą: strój sportowy
Zapisy: www.anatomiabiegania.pl/zapisz-sie
Więcej informacji: www.anatomiabiegania.pl