PKO Gdynia Półmaraton 2026 / Fot. Łukasz Recki / Sport Evolution
24 kwietnia 2027 roku na ulice Gdyni znów wyruszy morze biegaczy. Dziś wystartowały zapisy na przyszłoroczną edycję gdyńskiego półmaratonu – jednej z największych imprez biegowych w kraju. Na liście startowej jest już 750 osób, które zarejestrowały się w trakcie przedsprzedaży pakietów startowych.
Gdyński półmaraton konsekwentnie buduje swoją pozycję jako jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń biegowych w kraju – zarówno pod względem sportowym, jak i atmosfery. Wieczorna formuła biegu, nadmorska trasa oraz spektakularna meta na Plaży Miejskiej sprawiają, że do Gdyni przyjeżdżają zarówno ambitni zawodnicy walczący o rekordy życiowe, jak i amatorzy, chcący przeżyć niezapomniany biegowy weekend w “mieście z morza i marzeń”. W tym roku w Gdyni rozegrano także 35. Mistrzostwa Polski PZLA w Półmaratonie – złote medale mistrzów kraju odebrali Adam Nowicki i Aleksandra Lisowska.

Możliwość wcześniejszej rejestracji na przyszłoroczny półmaraton została udostępniona wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji wydarzenia. Organizatorzy chcieli dać im możliwość zapisania się w najniższym progu cenowym i w ten sposób docenić wysiłek każdego, kto nie przestraszył się wyjątkowo trudnych warunków pogodowych, które w tym roku towarzyszyły biegaczom w Gdyni.
Od dziś rejestracja dostępna jest już dla wszystkich chętnych. Na razie otwarto zapisy wyłącznie na dystans półmaratoński. Rejestracja na imprezy towarzyszące zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.
W tej chwili podstawowy pakiet startowy na PKO Gdynia Półmaraton 2027 kosztuje 159 złotych, ale w tym progu cenowym zostało już tylko nieco ponad 250 miejsc. Warto zatem zapisać się już teraz, zanim wpisowe wzrośnie. Tym bardziej, że wszyscy, którzy zapiszą się w terminie do 10 czerwca br., zostaną objęci polityką Flex30, która umożliwia późniejszy zwrot wpisowego lub bezpłatne przeniesienie pakietu na kolejną edycję biegu w przypadku rezygnacji ze startu.
– Warto dołączyć do nas już teraz – tym bardziej, że planujemy utrzymać te wszystkie elementy, które wyróżniają gdyński półmaraton na tle innych biegów ulicznych. Nocna oprawa, tłumy kibiców przy trasie czy spektakularna meta na plaży to coś, co każdy zapamięta na długo. Chcemy też ponownie zaskoczyć biegaczy nietuzinkowym medalem, a równolegle pracujemy nad poprawą komfortu biegaczy przez cały półmaratoński weekend. Wiemy już na przykład, że w przyszłym roku po odbiór pakietów startowych zaprosimy uczestników do Polsat Plus Areny Gdynia. To miejsce, które w porównaniu ze Skwerem Kościuszki zaoferuje dużo większy komfort, niezależność od warunków pogodowych i wiele miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych – powiedział Maciej Stroiński, rzecznik prasowy.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz regulamin wydarzenia dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: https://gdyniapolmaraton.pl/
