fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Najbardziej industrialny bieg w Europie: Przeszkodowy Bieg Hutnika powraca!

Już wkrótce odbędzie się najbardziej industrialny bieg w Europie. Przeszkodowy Bieg Hutnika po raz 8. poprowadzi jego uczestników po zakamarkach pracującej Huty ArcelorMittal Warszawa.

Ten wyjątkowy bieg na stałe wpisał się w krajobraz imprez przygodowo-przeszkodowych w Polsce. Przeszkodowy Bieg Hutnika, bo o nim mowa, nieprzerwanie od pierwszej edycji, z uwagi na swoją atrakcyjną formułę, kusi nie tylko fanów rywalizacji OCR, ale też wszelkiej maści miłośników mocnych wrażeń oraz tych, którzy chcą zwiedzić nieodstępną na co dzień dla osób z zewnątrz Hutę ArcelorMittal Warszawa.

Ograniczona liczba miejsc i pilnie strzeżona tajemnica

Tym razem Huta otworzy swoje wrota dla biegaczy w dniu 6 października (niedziela). Jak co roku grono szczęśliwców będzie ograniczone ze względu na panujące na terenie zakładu przemysłowego restrykcyjne warunki bezpieczeństwa. W Przeszkodowym Biegu Hutnika wystartuje 360 śmiałków, a dystans, który na nich czeka niemal do końca pozostanie tajemnicą!

Element zaskoczenia to jeden ze znaków rozpoznawczych naszego biegu. Teren Huty to dziesiątki kilometrów nie eksplorowanych przestrzeni, dlatego nigdy nie powtarzamy trasy, uwzględniając nowe fragmenty w kolejnych edycjach. To samo tyczy się dystansu. Szacujemy, że biegacze będą mieli do pokonania od dwunastu do piętnastu kilometrów, ale ostateczne liczby podamy do wiadomości dzień przed zawodami. To ma być niespodzianka – dodał Sławomir Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Szereg atrakcji na trasie

Zawodnicy pokonają między innymi budynek walcowni, który jest zaopatrzony w jedną z najnowocześniejszych linii w Europie, gdzie produkowane są pręty jakościowe i żebrowane. Atrakcji na trasie będzie jednak znacznie więcej. Biegacze zwiedzą szereg hal, pustostanów, a także zmierzą się z przeszkodami wynikającymi z uksztaltowania terenu (m.in. doły, hałdy żwiru czy piasku), jak również elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne).

Śmiałkowie będą startować w kilkunastoosobowych grupach. Warto nadmienić, że cała trasa będzie szczelnie otaśmowana, a na każdej przeszkodzie obecni są wolontariusze. Nie powinno to nikogo dziwić. Huta wytwarza stal nieustannie, w trybie trójzmianowym, dlatego zakład będzie pracować nawet w czasie trwania zawodów. Z tego powodu bezpieczeństwo uczestników jest absolutnym priorytetem organizatorów.

Co jeszcze czeka uczestników 8. edycji biegu? Na pewno nie zabraknie kąpieli w lodowatej wodzie, czołgania się w błocie pod kolczastymi zasiekami, pokonywania pagórków oraz podciągania.

Atrakcyjne pakiety i bieg dla najmłodszych

W ramach opłaty startowej każdy uczestnika otrzyma pakiet startowy z koszulką oraz medal i posiłek na mecie. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (OPEN dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Nagrodzeni będą również najlepsi Mastersi oraz najszybszy warszawiak i warszawianka.

Równolegle toczone będą zmagania najmłodszych na specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkodowym. W Przeszkodowym Biegu Hutniczka mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse – od 600 do 1600 metrów. Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapisy do biegu dzieci prowadzone są pod tym samym linkiem, co dla dorosłych.

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/547,viii-przeszkodowy-bieg-hutnika.

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem:

https://www.hutnikwarszawa.pl/bieg-hutnika/o-biegu.html .

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Odpowiednia suplementacja może stanowić wartościowe uzupełnienie diety biegacza, szczególnie podczas intensywnych przygotowań do zawodów czy w okresach zwiększonych obciążeń treningowych. Warto jednak pamiętać, że suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety i właściwego treningu. Przyjrzyjmy się dwóm […]

Podstawowa suplementacja dla biegaczy – co warto wiedzieć?

Już wkrótce, 23 lutego, Wiązowna stanie się sercem polskiego biegania, goszcząc uczestników 45. Półmaratonu Wiązowskiego. Dla wielu biegaczy z całego kraju to tradycyjny start sezonu biegowego i doskonała okazja, by zmierzyć się z trasą na […]

45. Półmaraton Wiązowski – kultowe otwarcie sezonu biegowego

Czy jest możliwe pokonanie półmaratonu bez treningu? Czy da się osiągnąć dobry wynik, biegając tylko 2 razy w tygodniu? A jak dużo to już za dużo? Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiecie się jak […]

Jak często i ile trzeba biegać, by przygotować się do startu w półmaratonie?

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji uruchomiły zgłoszenia do udziału w XI Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej, która odbędzie się w dniach 27-28 lutego w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym przy ul. Wiankowej w Poznaniu. Tegoroczny tytuł konferencji to „Metamorfozy […]

Spotkanie organizatorów i pasjonatów: ruszyły zapisy na XI Konferencję Biegową w Poznaniu

Styczeń to czas noworocznych postanowień, dlatego już teraz warto zaplanować uczestnictwo w sportowym wyzwaniu, które łączy aktywność fizyczną z doskonałą zabawą i integracją w wydaniu drużynowym. Od środy 8 stycznia można zapisywać się na kultowy […]

Ruszyły zapisy na 19. edycję Maratonu Sztafet! Bieg odbędzie się 24 maja 2025 roku

Witamina D to wśród biegaczy temat kontrowersyjny. Podobno nie grożą nam jej niedobory. Czyżby? Badania naukowców mówią coś zupełnie innego…

Witamina D dla biegacza – niedobór nam nie grozi?

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale trwanie w błędzie to diabelska pomyłka – tak mówi znana sentencja. Tymczasem biegacze wciąż i wciąż powtarzają te same błędy, od lat, a czasami dziesięcioleci. Kolejne pokolenia zamiast biegać […]

Bieganie z planem treningowym. Najczęstsze błędy

18263 – tyle dni z rzędu z treningiem biegowym miał na koncie Robert Raven Kraft w Nowy Rok 1 stycznia 2025 r. To 600 miesięcy lub 2609 tygodni biegania każdego dnia. Jak wynika z zapowiedzi […]

Biega codziennie od 50 lat! Jakie jest Twoje noworoczne postanowienie?

Przewodnik po najpopularniejszych cyklach biegowych w Polsce.
Zobacz