Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia
Firma przyjazna bieganiu – nowa inicjatywa
Stwórz reprezentację biegową w swojej firmie na 37. PZU Maraton Warszawski i zdobądź biegowego GEPARDA. Startuje „Firma Przyjazna Bieganiu”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i dobrych praktyk w zakresie wspierania pracowników w realizacji ich sportowych pasji.
Biegowe Gepardy staną się symbolem szybkości, waleczności i determinacji, których sportowcowi nie może zabraknąć. To o nie będą walczyć reprezentacje firm w ramach programu. Ekipy mogą wziąć udział w rywalizacji podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego oraz biegach towarzyszących, jak sztafeta maratońska i biegi dla dzieci. Od 2016 roku „zabawa” zacznie się już na całego i obejmować będzie starty we wszystkich zawodach Fundacji „Maraton Warszawski”.
Jak zdobyć biegowego GEPARDA?
Firmy biorące udział w programie będą rywalizować w trzech kategoriach: Najbardziej Rozbiegana Firma, Najszybsza Firma oraz w kategorii specjalnej Firma Przyjazna Bieganiu 2015.Najbardziej rozbiegana firma
Liczyć się będzie suma kilometrów przebiegniętych we wszystkich biegach organizowanych w ramach 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Im więcej uzbiera reprezentacja, tym wyżej w rankingu (wśród małych, średnich i dużych firm) się znajdzie. Pracownicy mogą zdobywać kilometry w ramach maratonu (42,195) i sztafety maratońskiej (42,195 km do pokonania w 3-osobowej sztafecie). Ale to nie wszystko – swoje punkty do wyniku całej firmowej drużyny mogą dołożyć także dzieciaki! Każde dziecko, które ukończy bieg w ramach Młodych Bohaterów Narodowego, do firmowego wyniku dołoży 5 km.
Najszybsza firma
Jeżeli przedsiębiorstwo reprezentują na zawodach prawdziwi ścigacze, drużyna może powalczyć w drugiej kategorii. O miejscu w klasyfikacji będą decydować:
– Najszybsza firma w maratonie – w tej klasyfikacji liczyć się będzie zsumowany czas trzech najszybszych maratończyków reprezentujących firmę. Im krótszy, tym wyższe miejsce!
– Najszybsza firmowa sztafeta – w tej klasyfikacji rywalizować będą sztafety wystawione przez firmy. Nie trzeba zatem mieć w swoich szeregach maratończyka, by liczyć się w osiągniętych na mecie wynikach.
– Klasyfikacja łączona – to klasyfikacja, gdzie liczyć się będzie czas osiągnięty przez jednego, najszybszego w danej firmie maratończyka, oraz najszybszej w firmie sztafety.
Warto zatem biegać nie tylko licznie, ale i szybko!
Firma przyjazna bieganiu 2015
GEPARD w kategorii specjalnej – Firma Przyjazna Bieganiu 2015 – trafi do firmy, która – zdaniem powołanej w tym celu kapituły – w bieżącym roku stworzyła swoim biegającym pracownikom najlepsze warunki do rozwijania ich sportowych zainteresowań.
Ogłoszenie i dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach nastąpi na scenie głównej 37. PZU Maratonu Warszawskiego.
Jak to działa?
Krok 1. Firma, która chce wziąć udział w Programie, wyznacza koordynatora. Jeżeli to Ty nim jesteś, zarejestruj firmę na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com. Po weryfikacji Twojego zgłoszenia na podany przez Ciebie adres e-mail (w ciągu 48h) przyjdzie wiadomość o przyjęciu firmy do programu.
Krok 2. Czas stworzyć firmową reprezentację. Po zalogowaniu na swoim profilu z list startowych poszczególnych biegów możesz wybrać skład swojej drużyny (pracownicy i ich dzieci). Twój panel rejestracyjny pozostaje aktywny aż do 17 września i do tego czasu będziesz mógł na bieżąco uzupełniać listę zawodników.
Krok 3. Na profilu każdego zgłoszonego do reprezentacji biegacza pojawia się prośba o zaakceptowanie zgłoszenia (informację otrzyma także e-mailem). Po potwierdzeniu – biegacz staje się oficjalnie członkiem firmowej reprezentacji.
Krok 4. Jeżeli jako pracodawca chcesz zdobyć tytuł Firma Przyjazna Bieganiu 2015, wypełnij specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na Twoim profilu.
Proste? Zatem…czas start!
Rejestracja firm w programie „Firma Przyjazna Bieganiu” jest bezpłatna.
Do reprezentacji Firma może dodawać tylko tych uczestników, którzy mają już nadane numery startowe (dokonali opłaty startowej).
Rejestracji firm można dokonywać pod adresem www.pzumaratonwarszawski.com/fpb.