fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2014 – 17-20 lipca

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2013 fot. Piotr Dymus 01

DFBG 2013. Fot. Piotr Dymus

Już drugi raz w wakacje odbędzie się festiwal biegów, który proponuje jeden z najdłuższych dystansów ultra w Polsce. Mowa o Biegu 7 Szczytów, który jest dłuższy prawie 2,5 raza od Biegu 7 Dolin – ma 240 km. Oprócz tej trasy do wyboru będą jeszcze dystanse: 130 km, 110 km, 42 km, 21 km i 10 km. Maraton będzie miał rangę Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.

Podstawowe informacje:

Termin: 17-20 lipca 2014 r.
Miejsce: Ziemia Kłodzka, baza zawodów – Lądek Zdrój
Dystanse: Bieg 7 Szczytów – 240 km; Super Trail – 130 km; K-B-L – 110 km; Złoty Maraton – 42 km; Złoty Półmaraton – 21 km; Trojak Trail – 10 km
Formuła: bieg liniowy, start indywidualny
Trasa: wymagająca technicznie, dużo skał, zakrętów, znaczne przewyższenia
Wpisowe: Bieg 7 Szczytów – 350 zł; Super Trail – 250 zł; K-B-L – 230 zł; Złoty Maraton – 130 zł; Złoty Półmaraton – 100 zł; Trojak Trail – 60 zł
Osobom chcącym wystartować w dwóch biegach przysługuje zniżka 50% na krótszy bieg.
Wpisowe wpłacone po 10 lipca nie gwarantuje wszystkich świadczeń.
Zapisy: do dnia biegu przez formularz on-line
Punkty do UTMB: Bieg 7 Szczytów – 4 punkty; Super Trail – 3 punkty; K-B-L – 3 punkty
Więcej informacji: www.dfbg.pl

 Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2013 fot. Piotr Dymus

DFBG 2013. Fot. Piotr Dymus

Trasy

Dokładna mapa wszystkich tras dostępna jest tutaj.

Bieg 7 Szczytów – 240 km

Start: 17 lipca (czwartek), godz. 18:00
Limit czasu: 52 godz.
Najwyższy punkt: Śnieżnik – 1425 m n.p.m.
Najniższy punkt: rzeka Nysa Kłodzka koło Barda – 261 m n.p.m.
Różnica wysokości: 1164 m
Całkowite wzniesienie terenu: ok. 7635 m
Całkowity spadek terenu: ok. 7670 m
Punkty do UTMB: 4
Przebieg trasy: Stronie Śląskie – Kowadło – Postawna – Śnieżnik – Maria Śnieżna – Jagodna – Velka Destna – Orlica – Kudowa Zdrój – Błędne Skały – Szczeliniec Wielki – Wambierzyce – Wielka Cisowa – Bardo – Kłodzka Góra – Ptasznik – Przełęcz Jaworowa – Lądek Zdrój

Na trasie znajdować się będzie 10 punktów odżywczych. Pomoc na trasie dozwolona jest wyłącznie w obszarze punktów odżywczych. Osoby, które po przekroczeniu mety trasy Super Trail (130 km) uznają, że nie chcą lub nie są w stanie kontynuować wyścigu, zostaną uwzględnione w klasyfikacji tej właśnie trasy. Dotyczy to też osób, które zejdą z trasy również w dalszej części. Zawodnicy ci dostaną medal za ukończenie dystansu ST 130, jednak nie będą brani pod uwagę podczas wręczania nagród dla tej trasy.

Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Pierwszych 30 zawodników na mecie otrzyma kamizelkę finiszera. Pozostałe osoby, które dotrą do mety, mogą zamówić taką kamizelkę, wpłacając 150 zł.

Zwycięzca najdłuższej trasy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł! Zawodnicy z pierwszej dziesiątki dostaną nagrody rzeczowe od sponsorów, dodatkowo nagrody rzeczowe będą przyznane za pierwszych sześć miejsc w kategorii kobiet. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

DFBG - profil_trasy_ 240

Super Trail – 130 km

Start: 17 lipca (czwartek), godz. 18:00
Limit czasu: 26 godz.
Najwyższy punkt: Śnieżnik – 1425 m n.p.m.
Najniższy punkt: rzeka Nysa Kłodzka w Długopolu – 382 m n.p.m.
Różnica wysokości: 1021 m
Całkowite wzniesienie terenu: ok. 3881 m
Całkowity spadek terenu: ok. 4021 m
Punkty do UTMB: 3
Przebieg trasy: Stronie Śląskie – Kowadło – Postawna – Śnieżnik – Maria Śnieżna – Jagodna – Velka Destna – Orlica – Kudowa Zdrój

Trasa pokrywa się z Biegiem 7 Szczytów – kończy się w Kudowie. Na trasie znajdować się będzie 7 punktów odżywczych. Pomoc na trasie dozwolona jest wyłącznie w obszarze punktów odżywczych. Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy z miejsc I – VI klasyfikacji generalnej oraz I – III z klasyfikacji kobiet otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

DFBG - profil_trasy_ 130

K-B-L – 110 km

Start: 18 lipca (piątek), godz. 20:00
Limit czasu: 26 godz.
Najwyższy punkt: Szczeliniec Wielki – 919 m n.p.m.
Najniższy punkt: rzeka Nysa Kłodzka koło Barda – 261 m n.p.m.
Różnica wysokości: 658 m
Całkowite wzniesienie terenu: 3667 m
Całkowity spadek terenu: 3600 m
Punkty do UTMB: 3
Przebieg trasy: Kudowa Zdrój – Błędne Skały – Szczeliniec Wielki – Wambierzyce – Wielka Cisowa – Bardo – Kłodzka Góra – Ptasznik – Przełęcz Jaworowa – Lądek Zdrój

Trasa pokrywa się z drugą częścią Biegu 7 Szczytów – od Kudowy Zdrój do końca, ale wystartuje dzień później. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter głównych punktów trasy, którymi są Kudowa, Bardo i Lądek Zdrój. Na trasie znajdować się będzie 7 punktów odżywczych. Pomoc na trasie dozwolona jest wyłącznie w obszarze punktów odżywczych. Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy z miejsc I – VI klasyfikacji generalnej oraz I – III z klasyfikacji kobiet otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

DFBG - profil_trasy_ 110

Złoty Maraton – 42 km

Start: 19 lipca (sobota), godz. 11:00
Limit czasu: 7 godz.
Najwyższy punkt: Jawornik Wielki – 872 m n.p.m.
Najniższy punkt: Kopalnia Złota w Złotym Stoku (meta) – 364 m n.p.m.
Różnica wysokości: 536 m
Całkowite wzniesienie terenu: 1730 m
Całkowity spadek terenu: 1730 m
Punkty do UTMB: brak
Przebieg trasy: Lądek Zdrój – Góra Trojak – Przełęcz Lądecka – Przełęcz Jawornicka – Złoty Stok – Jawornik Wielki – Orłowiec – Lądek Zdrój

Złoty Maraton będzie miał rangę Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.

Na trasie znajdować się będą 3 punkty odżywcze. Pomoc na trasie dozwolona jest wyłącznie w obszarze punktów odżywczych.

Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy i zawodniczki z miejsc I – III klasyfikacji generalnej otrzymają medale Mistrzostw Polski. Za miejsca I – VI wśród kobiet i mężczyzn zostaną przyznane nagrody pieniężne (zwycięzca – 750 zł, dalej odpowiednio: 600, 500, 400, 300 i 200 zł) oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

DFBG - profil_trasy_ 42

Złoty Półaraton – 21 km

Start: 19 lipca (sobota), godz. 11:00
Limit czasu: 3,5 godz.
Najwyższy punkt: Jawornik Wielki – 872 m n.p.m.
Najniższy punkt: Kopalnia Złota w Złotym Stoku (meta) – 364 m n.p.m.
Różnica wysokości: 496 m
Całkowite wzniesienie terenu: 889 m
Całkowity spadek terenu: 968 m
Punkty do UTMB: brak
Przebieg trasy: Lądek Zdrój – Góra Trojak – Przełęcz Lądecka – Przełęcz Jawornicka – Złoty Stok

Trasa półmaratonu pokrywa się z pierwszą częścią Złotego Półmaratonu – kończy się w Złotym Stoku, gdzie znajdować się będzie drugi bufet maratonu. Na trasie znajdować się będzie 1 punkt odżywczy. Pomoc na trasie dozwolona jest wyłącznie w obszarze punktów odżywczych.

Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy z miejsc I – VI klasyfikacji generalnej oraz I – III z klasyfikacji kobiet otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

DFBG - profil_trasy_ 21

Trojak Trail – 10 km

Start: 20 lipca (niedziela), godz. 20:00
Limit czasu: 3 godz.
Punkty do UTMB: brak

Więcej informacji na temat przebiegu trasy – w późniejszym terminie.

Zawodnicy z miejsc I – VI klasyfikacji generalnej oraz I – III z klasyfikacji kobiet otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów. W klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn za pierwsze trzy miejsca będą przyznawane drobne nagrody rzeczowe.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2013 fot. Piotr Dymus 01

DFBG 2013. Fot. Piotr Dymus

Wolontariat

Organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich poszukują wolontariuszy, którzy pomogą na miejscu przygotowywać bieg oraz wspierać zawodników na każdym z dystansów. Wolontariusze będą pomagać w biurze zawodów, znakować trasy, rozstawiać punkty odżywcze, zbierać przepaki, wskazywać zawodnikom drogę wszędzie tam, gdzie wybór ścieżki będzie nieoczywisty, przekazywać informacje, rozwieszać i składać bannery itd. Osoby do pomocy będą potrzebne już w przeddzień Festiwalu (16 lipca – środa) aż do końca imprezy (20 lipca – niedziela, do ok. 22:00).

Wszyscy wolontariusze będą mieli zapewniony nocleg w warunkach turystycznych, wyżywienie oraz pamiątkową koszulkę techniczną od sponsora głównego – firmy SALOMON.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: wolontariat@tkkf.info.pl.

Więcej informacji na temat wolontariatu – tutaj.

Jak się bawić, to się bawić!

„Festiwal” to nie nazwa na wyrost. Organizatorzy postarali się o to, aby ich impreza była wydarzeniem, w którym mogą wziąć udział całe rodziny. W sobotni wieczór, 19 lipca o godz. 20:00, w amfiteatrze w Lądku Zdroju odbędzie się koncert. W niedzielę, czyli w ostatni dzień zawodów, na placu przed Kinoteatrem będzie trwał festyn w godz. 11:00-18:00. O 14:00 odbędzie się oficjalne zakończenie Festiwalu – z rozdaniem nagród dla wszystkich tras oraz losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników imprezy.

Uczestnicy DFBG i ich rodziny mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert przygotowanych specjalnie dla nich przez okoliczne atrakcje. Duże rabaty, a nawet darmowe wejścia oferują: basen w Domu Uzdrowiskowym „Wojciech”, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Sklep Górski i Wypożyczalnia Sprzętu Turystycznego BONGO, Arboretum Lądek-Zdrój, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, przystań wodna w Bardzie (zniżka na spływ pontonowy), Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju, Park Rozrywki – Kudowa Zdrój, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Willa Marianna/Stajnia – Lądek-Zdrój (jazda konna, przejażdżki bryczkami), Muzeum Sztuki Sakralnej w Bardzie, Szopka ruchoma w Bardzie, Ząbkowice Śląskie – Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina.

Więcej informacji na temat ofert specjalnych – tutaj.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2013 fot. Piotr Dymus 02

DFBG 2013. Fot. Piotr Dymus

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Maraton to piękny, choć niełatwy dystans. To również fantastyczna przygoda, do której trzeba się dobrze przygotować. Po to, by potem cieszyć się każdą chwilą na trasie i na mecie tak rewelacyjnych imprez, jak maratony w […]

World Marathon Majors to piękna przygoda! Finiszerka cyklu Ola Mądzik w ramach projektu 100 twarzy maratonu

32. Bieg Konstytucja 3 Maja już w najbliższy piątek! To pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa, przygotowali trasę […]

32. Bieg Konstytucji 3 Maja startuje już niebawem! Zapisy zostały zamknięte!

Nieco ponad tydzień temu chomikował na bieżni warszawskiego stadionu Polonez, a już za kilka dni znowu będzie uciekał przed Kapitanem Wąsem. Darek „szybkie bieganie” Nożyński – bo o nim mowa – ma na swoim koncie […]

Dariusz Nożyński: od chomikowania na bieżni w rekordowym tempie po ucieczkę przed Kapitanem Wąsem, czyli ja się tak łatwo nie zatrzymuję

W 1924 roku odbył się pierwszy w Polsce bieg na dystansie maratonu. W tym samym miejscu, w którym startował ten historyczny wyścig, ale sto lat później – spotkamy się i wyjątkowy sposób uhonorujemy okrągły jubileusz. […]

Rondo im. Polskich Maratończyków, Aleja Sław Maratonu i wspólny czas – przybiegnijcie świętować 100 lat maratonu w Polsce

Adam Nowicki imponującym biegiem obronił tytuł Mistrza Polski w Maratonie. Natomiast wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski podczas DOZ Maratonu Łódź zdobyła Aleksandra Brzezińska. Mimo wysokiej temperatury, która miała wpływ na wyniki, emocji nie zabrakło. Rywalizacja […]

Adam Nowicki i Aleksandra Brzezińska z tytułami mistrzostw Polski – relacja z DOZ Maratonu Łódź

Jazda na rolkach i bieganie to dwie popularne formy aktywności fizycznej, które pomagają utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Obie dyscypliny oferują znakomite korzyści zdrowotne, ale różnią się w wielu aspektach, od sprzętu po rodzaj obciążenia […]

Jazda na rolkach kontra bieganie – co mają ze sobą wspólnego, a co je różni?

Takie medale otrzymają uczestnicy Maratonu Sztafet już 18 maja! Każdy biegacz, który ukończy swój odcinek biegu, otrzyma medal. Sześć nietypowych „krążków” złożonych razem stworzy jedną całość – to symbol dla zespołowej pracy i znakomity motyw […]

Zobaczcie medale tegorocznego Maratonu Sztafet! Sprawdzian dla ekip i sportowa integracja już 18 maja

Marcina Świerca nikomu, kto choć trochę kojarzy światek polskich biegów górskich, przedstawiać nie trzeba. Zawodnik, który jako jedyny z Polaków stawał na podium podczas festiwalu UTMB, czyli biegowej Ligi Mistrzów. Teraz, w 2024 roku, wraca […]

Dobrze jest wrócić. Znowu mogę biegać! Jeszcze powalczę na trasie. Marcin Świerc prosto z Pieniny Ultra Trail