fbpx

Wydarzenia

Co, gdzie i jak na 9. PZU Półmaratonie Warszawskim

Półmaraton Warszawski 2013 Fot. Filip Zwierzchowski

8. Półmaraton Warszawski. Fot. Filip Zwierzchowski

Gdzie są szatnie? Gdzie depozyt? Gdzie toalety? Jak dojechać? Co zrobić ze sobą na mecie? Jak to wszystko będzie wyglądało 30 marca – czyli najważniejsze informacje organizacyjne o 9. PZU Półmaratonie Warszawskim.

Najważniejsze:

Nie spóźnij się na start! Będzie zmiana czasu! W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki o godzinę do przodu.

9. PZU Półmaraton Warszawski staruje o godzinie 10:00

Gdzie i kiedy odebrać pakiet startowy?

Pakiety startowe należy odebrać w Biurze Zawodów, umiejscowionym na Stadionie Narodowym, w Galerii (al. Ks. Poniatowskiego 1). Można to zrobić w piątek 28 marca w godz. 12:00-20:00 oraz w sobotę 29 marca w godz. 10:00-20:00. Co ważne, w dniu biegu Biuro Zawodów będzie nieczynne!

Odbierając pakiet startowy, należy okazać kartę startową (wydrukowaną wcześniej ze swojego profilu rejestracyjnego) lub dokument ze zdjęciem. Numer startowy należy umieścić na wysokości piersi (w pakiecie startowym będą agrafki) – nie może on być niczym zasłonięty ani w żaden sposób modyfikowany.

Jeśli chcesz, żeby twój pakiet startowy odebrał za ciebie ktoś inny, musi pokazać w Biurze Zawodów podpisaną przez ciebie kartę startową (pobraną z twojego profilu rejestracyjnego) oraz kserokopię twojego dowodu osobistego.

Jak dotrzeć na start?

Najlepiej komunikacją miejską. W dniu zawodów (30 marca) dla wszystkich uczestników biegu komunikacja miejska (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM w pierwszej strefie) jest bezpłatna! Wystarczy okazać numer startowy. Tramwaje na Moście Poniatowskiego nie będą jeździły w godzinach 7:30-11:15. Ruch samochodowy na moście zostanie wstrzymany już o północy 30 marca.

Pociągami SKM można dojechać najbliżej miejsca, w którym będą szatnie i depozyty, czyli przy bramie nr 1 od Al. Zielenieckiej. Należy dojechać do stacji PKP Warszawa Stadion.

Duże parkingi położone najbliżej miejsca startu znajdują się m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki (parking płatny), na Placu Konstytucji, przy Dworcu Powiśle. Nie ma możliwości skorzystania z parkingów na terenie Stadionu Narodowego – z uwagi na przebieg trasy Półmaratonu.

Dokładne informacje drogowe znajdziesz tutaj.

Półmaraton Warszawski 2014 - organizacja

Zobacz, gdzie będą ulokowane istotne dla ciebie miejsca

Co po przyjeździe na miejsce?

Wejście na teren Stadionu Narodowego będzie możliwe tylko bramą nr 1 od strony Al. Zielenieckiej. W pakiecie Starowym dostaniesz worek depozytowy (oznaczony twoim numerem startowym), w którym możesz zostawić swoje rzeczy na czas biegu. Pomieszczenia depozytowe i przebieralnie będą ulokowane przy bramie nr 1. Depozyty można zostawiać od godz. 8:00 – wejście do strefy depozytowej mają tylko uczestnicy biegu, na podstawie numerów startowych.

Przymocuj chip, który dostaniesz w pakiecie startowym. Chip należy przywiązać do sznurówek buta – tylko wtedy pomiar czasu będzie dokonany prawidłowo. Nie chowaj chipa w kieszeni, nie trzymaj go w dłoni. Pamiętaj, aby oddać organizatorom chip za linią mety.

Pamiętaj o skorzystaniu z toalety. Znajdziesz je w okolicach szatni i depozytów, a także bezpośrednio w strefie startu, gdzie będzie ok. 300 toalet. Kolejne toalety będą ustawione na trasie biegu, w pobliżu punktów odżywiania.

Organizacja startu

Pamiętaj, żeby ustawić się w odpowiedniej strefie startowej. strefy startowe oznaczone są kolorami. Czerwony to zawodnicy najszybsi (po elicie) – zakładający czas między 1:20 a 1:25, żółty to zawodnicy biegnący na czas 1:30-1:45, a w strefie zielonej pobiegną ci, którzy oszacowali swój czas na 1:50 i dłużej. Elita i strefa zielona wystartują z północnej nitki mostu (patrząc w stronę Wisły – po prawej), a zawodnicy ze strefy czerwonej i żółtej ruszą z południowej nitki.

Start nastąpi w dwóch falach: w pierwszej fali wystartuje elita oraz zawodnicy ze strefy żółtej i czerwonej. Zawodnicy ze strefy zielonej muszą poczekać, aż ostatni zawodnik ze strefy żółtej przekroczy linię startu – wtedy rozlegnie się drugi strzał startera i biegacze ze strefy zielonej będą mogli ruszyć na trasę.

Organizacja startu - Półmaraton warszawski 2014

Organizacja startu 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego

We wszystkich strefach czasowych będą ustawieni pacemakerzy, prowadzący zawodników na czasy: 1:20 (1 osoba), 1:25 (1 osoba), 1:30 (2 osoby), 1:35 (2 osoby), 1:40 (3 osoby), 1:45 (4 osoby),  1:50 (4 osoby), 1:55 (4 osoby), 2:00 (4 osoby), 2:10 (1 osoba), 2:20 (1 osoba). Wystarczy ustawić się za którymś z nich (będą mieli tabliczki z odpowiednim czasem oraz balonik). Pacemakerzy prowadzą na czas netto, czyli liczony od momentu przekroczenia linii startu, a nie od wystrzału startera.

Na trasie

Pamiętaj, żeby już dzień wcześniej umówić się ze swoimi osobistymi kibicami, gdzie będą na ciebie czekać. Przestudiujcie wspólnie mapę trasy. Zapoznajcie się też z tekstem: 9. PZU Półmaraton Warszawski – najciekawsze miejsca na trasie (można tam obejrzeć także film z tegorocznej trasy Półmaratonu). Pamiętaj, że dobrze jest też mieć kogoś, kto będzie czekał na ciebie na mecie.

Na trasie będziesz mijać 4 punkty odżywiania: na 5. kilometrze będzie woda, na 10. woda i izotonik, po 13,5 km trafisz na wodę i banany, a po 17,5 – znów na wodę i izotonik. Pamiętaj, żeby nie wyrzucać kubków po napojach na ziemię! Będą one przeszkadzać zawodnikom biegnącym za tobą. Za każdym punktem odżywiania będą przygotowane specjalne strefy, w których będziesz mógł wyrzucić zużyty kubek.

Co na mecie?

Tuż za metą, po prawej stronie, będzie miasteczko maratońskie. W nim zostanie usytuowana scena, biuro prasowe i punkt informacyjny, w którym będziesz mógł na bieżąco sprawdzać wyniki biegu. Pamiętaj o oddaniu chipa po przekroczeniu linii mety. Kawałek dalej dotrzesz do punktu z wodą, medalami i foliami do okrycia się oraz toalety. Naprzeciwko bramy nr 1 znajdziesz prysznice. Po lewej strony od bramy nr 1 będziesz mógł zjeść posiłek regeneracyjny. Na terenie Stadionu (wejście przez bramę nr 1) znajdziesz wolontariuszy oraz strefę biegaczy – depozyty, szatnie i masaże.

Dekoracje zwycięzców zaczną się o godzinie 12:00 – wtedy zostaną wręczone nagrody zwycięzcom Półmaratonu. Od godz. 12:30 będą trwały dekoracje w kategoriach wiekowych (od najmłodszej), a ok. 12:50 odbędzie się dekoracja w klasyfikacji drużynowej. Jeśli spodziewasz się, że staniesz na podium w kategorii wiekowej (wyniki możesz na bieżąco śledzić w punkcie informacyjnym przy linii mety), to przyjdź o 12:30 pod scenę.

Zdjęcia z biegu będzie wykonywać serwis FotoMaraton.pl – oficjalny serwis fotograficzny 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Kilka dni po imprezie na stronie www.fotomaraton.pl będziesz mógł poszukać swoich zdjęć z trasy i z mety, wpisując swój numer startowy lub nazwisko. Dwa tygodnie po Półmaratonie na stronie będzie można wygenerować oficjalny elektroniczny certyfikat ukończenia biegu – z imieniem, nazwiskiem oraz uzyskanym czasem.

Półmaraton Warszawski 2013 Fot. Filip Zwierzchowski 02

Na mecie dostaniesz medal, folię do okrycia się, będziesz mógł się czegoś napić i zjeść posiłek regeneracyjny. Fot. Filip Zwierzchowski

Atrakcje na mecie

PZU, czyli Sponsor Tytularny imprezy, przygotował różne atrakcje, z których będzie można skorzystać w Miasteczku Biegowym na Błoniach Stadionu Narodowego. Kibice i biegacze będą mogli wziąć udział w różnych aktywnościach w godz. 10:00-14:00.

Wśród atrakcji między innymi: strefa zdrowia (badania i konsultacje medyczne), strefa „Podziel się kilometrem” (każdy kilometr pokonany na bieżni elektrycznej to 10 zł na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążcyć z Pomocą”), mobilne kino 4D i symulator dachowania, atrakcje dla najmłodszych (m.in. dmuchańce, malowanie buziek, zabawy i konkursy), atrakcje przygotowane przez partnerów prewencyjnych PZU (Komenda Stołeczna Policji, Państwowa Straż Pożarna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe).

Więcej informacji na temat wymienionych atrakcji – tutaj.

Od niedzielnego poranka będziemy z Wami na Facebooku! Ci, którzy nie biegną, będą mogli śledzić relację na żywo. Na Facebooku będziemy na bieżąco informować, co dzieje się na trasie. Bądźcie z nami!

DO BOJU!

Zapoznaj się z informatorem 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Gościem kolejnego odcinka z cyklu Czy tu się biega? jest Sławek Konopka – organizator zawodów spod szyldu Tour de Zbój, czyli legendarnego Janosika w wydaniu letnim i zimowym, Ultra Roztocza czy Smoczego Cross Maratonu. Sławek […]

Natura znajdzie nas sama, gdy się na nią otworzymy. Sławek Konopka nie tylko o Ultra Roztoczu

Weekend majowy wielu osobom kojarzy się z otwarciem sezonu grillowego. Jeśli szukasz pomysłów na grilla, które urozmaicą spotkanie z przyjaciółmi, mamy coś dla Ciebie. Przy okazji wyjaśniamy, czy korzystanie z rusztu w ogóle może być […]

Ciekawe pomysły na grilla. Dania i przekąski

Maraton to piękny, choć niełatwy dystans. To również fantastyczna przygoda, do której trzeba się dobrze przygotować. Po to, by potem cieszyć się każdą chwilą na trasie i na mecie tak rewelacyjnych imprez, jak maratony w […]

World Marathon Majors to piękna przygoda! Finiszerka cyklu Ola Mądzik w ramach projektu 100 twarzy maratonu

32. Bieg Konstytucja 3 Maja już w najbliższy piątek! To pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa, przygotowali trasę […]

32. Bieg Konstytucji 3 Maja startuje już niebawem! Zapisy zostały zamknięte!

Nieco ponad tydzień temu chomikował na bieżni warszawskiego stadionu Polonez, a już za kilka dni znowu będzie uciekał przed Kapitanem Wąsem. Darek „szybkie bieganie” Nożyński – bo o nim mowa – ma na swoim koncie […]

Dariusz Nożyński: od chomikowania na bieżni w rekordowym tempie po ucieczkę przed Kapitanem Wąsem, czyli ja się tak łatwo nie zatrzymuję

W 1924 roku odbył się pierwszy w Polsce bieg na dystansie maratonu. W tym samym miejscu, w którym startował ten historyczny wyścig, ale sto lat później – spotkamy się i wyjątkowy sposób uhonorujemy okrągły jubileusz. […]

Rondo im. Polskich Maratończyków, Aleja Sław Maratonu i wspólny czas – przybiegnijcie świętować 100 lat maratonu w Polsce

Adam Nowicki imponującym biegiem obronił tytuł Mistrza Polski w Maratonie. Natomiast wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski podczas DOZ Maratonu Łódź zdobyła Aleksandra Brzezińska. Mimo wysokiej temperatury, która miała wpływ na wyniki, emocji nie zabrakło. Rywalizacja […]

Adam Nowicki i Aleksandra Brzezińska z tytułami mistrzostw Polski – relacja z DOZ Maratonu Łódź

Jazda na rolkach i bieganie to dwie popularne formy aktywności fizycznej, które pomagają utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Obie dyscypliny oferują znakomite korzyści zdrowotne, ale różnią się w wielu aspektach, od sprzętu po rodzaj obciążenia […]

Jazda na rolkach kontra bieganie – co mają ze sobą wspólnego, a co je różni?